Хто б мамі чи татові не говорив, що кашель не є важливою ознакою погіршення здоров’я дитини, вони все одно будуть хвилюватися. Батькам слід бути уважними коли у дитини почався кашель, і ще більше – коли вона не в змозі відкашляти. Адже у перші місяці життя у малюків ще не виробився повноцінний рефлекс відхаркування слизу. Тому лікування повинно бути направлене на те, щоб допомогти малюкові відкашляти, щоб його дихальні шляхи звільнилися від в’язкого мокротиння.
Слиз, який збільшується в об’ємі й густішає під час запального процесу в дихальній системі є найбільшим подразником кашлю.
В нормі фізіологічно слиз вистилає зсередини дихальні шляхи, порожнини
носа, внутрішнього вуха та навколоносових пазух, виконує захисну та
зволожувальну функцію. Коли ми починаємо хворіти на застуду, слизу виробляється дуже багато, він збирається у дихальних шляхах, і ми, звичайно ж, хочемо відкашляти зайве. У маленьких дітей практично відсутній рефлекс відкашлювання, часто їм потрібно допомогти, бо густе мокротиння
з часом накопичується, не дає дихати, закупорює дихальні шляхи, і це
затягує одужання. До того ж, у малюків першого року життя ще не
розвинена дихальна мускулатура, і їм важко вдаються кашльові поштовхи. Тому лікарі і батьки повинні звертати особливу увагу на ці особливості і допомагати справлятися дитині з кашлем.
При кашлі
немовля треба, у першу чергу, заспокоїти (наприклад, взяти на руки, чи
дати улюблену іграшку, почитати книжку) і розпочати загальнооздоровчі
процедури, щоб полегшити перебіг захворювання. Провести загальне
провітрювання та зволоження дитячої кімнати, давати пити теплу рідину.
Дієва також оздоровчо-заспокійлива інгаляція: посидіти з дитиною на руках у теплій ванні. Треба все зробити, аби поверхневий кашель не перейшов у більш глибокий, та не призвів до таких ускладнень, як бронхіт, пневмонія… А таке можливо при неправильному лікуванні.
Вибираючи препарат для дітей перших років життя, краще надати
перевагу сиропам, лікарській формі, яка підходить саме малюкам, і які,
при цьому, дозволені для застосування найменшим.
Повернути слиз до фізіологічного стану, полегшити відхаркування
допомагають препарати, до складу яких входять амброксол та карбоцистеїн . Така комбінація сприяє розрідженню мокротиння, виведенню його з дихальних шляхів та покращує відкашлювання, особливо у малюків, в яких організм ще не здатен ефективно очищати дихальні шляхи.
Для дітей, які часто хворіють, важливо, щоб препарати від кашлю мали додаткові ефекти: зміцнювали імунітет в бронхах і мали місцевий протизапальний ефект .
І щоб ваша дитина менше хворіла слід уже з перших років життя зайнятися загартовуванням дитини. Звичайно, це треба робити після консультації з педіатром і при постійному нагляді з його боку. Загартовування дітей необхідно для того, щоб підвищити їх стійкість до перепаду низьких і високих температур повітря і за рахунок цього запобігти частим захворюванням. А основні фактори загартовування природні і доступні усім бажаючим: сонце, повітря, вода та повноцінне харчування.
Джерело: http://mamovediya.com.ua/ua/26396-malyuk-ne-mozhe-vidkashlyati-dopomoga-pri-vologomu-kashli/ |